Znany czytelnikom z książek Łowca, Sidła i Pokot duet śledczy Bieleckiego i Sikory powraca w nowym thrillerze Piotra Kościelnego. Na Wrocław znowu pada blady strach, a cała sprawa przeradza się z zawodowej w prywatną – ginie bowiem bliska Bieleckiemu osoba… Czy śledczym uda się odłożyć na bok kwestie prywatne i poprowadzić sprawę bez niepotrzebnych emocji? Wydawnictwo Skarpa Warszawska przekazuje czytelnikom thriller, który na długo zostawi ich w rozdygotaniu…
Popularna seria Piotra Kościelnego doczekała się właśnie czwartej i zamykającej historię ostatniej części. Ale czyżby? Czy to już ostatnia odsłona śledztw, w które uwikłani są inspektorzy Bielecki i Sikora? Nagonka zastaje ich w trudnej sytuacji. Sikora traci ukochaną, a jego nowonarodzony syn walczy o życie. Czy inspektor będzie umiał odłożyć na bok sprawy prywatne i pozbiera się po stracie? Do Bieleckiego dociera bowiem informacja o śmierci byłego partnera życiowego. Czy popełnione na nim morderstwo ma podłoże homofobiczne? A może orientacja ofiary była nieznaczącym dla mordercy szczegółem?
Zamknięcie tetralogii Piotra Kościelnego
Po otrzymaniu informacji o zabójstwie byłego partnera życiowego Bieleckiego, duet śledczych rozpoczyna poszukiwania zabójcy. Dokonują zatrzymania „Robsona”, z którym kiedyś związany był Jakub. W mieście dochodzi do kolejnego mordu. Tym razem ginie osoba narodowości romskiej. Sikora jest przekonany, że za tą zbrodnią również stoi zabójca Kuby. Morderca umieszcza na murze cmentarza żydowskiego antysemickie napisy. W mieście wybuchają zamieszki wywołane fałszywą informacją, że za zabójstwami dzieci, które miały miejsce w ostatnim czasie, stoją przedstawiciele mniejszości żydowskiej. Wrocław kolejny raz mierzy się z seryjnym zabójcą… Śledczy muszą się spieszyć, zanim psychopata znów wyruszy na łowy…
Jedynym sposobem na zreformowanie ludzi jest ich zabicie…
[…] czytał artykuły o muzułmanach dokonujących aktów agresji w miastach zachodniej Europy. Był coraz bardziej wściekły na poprawność polityczną, która trawiła Zachód. Miał szczęście, że urodził się w Polsce i mógł spokojnie chodzić ulicami. Nie było tu zbyt wielu Arabów ani Żydów. Nie widywał na każdym kroku czarnych. Nienawidził odmienności. Miał swoją prywatną klasyfikację. Najbardziej nie lubił gejów, kolejne miejsca zajmowali odpowiednio Żydzi, czarni i muzułmanie […] Policjant to był dla niego podczłowiek. Traktował ich na równi z gejami – dla niego pedał i pies to z jednej parafii. […] przełączył kanał na wiadomości lokalne. Dziennikarka mówiła właśnie o zabójstwie mężczyzny. Rozpoznał to miejsce. To tam wczoraj zaatakował tego pedała. Facet nie przeżył. […] uśmiechnął się na wspomnienie miny frajera, gdy ten dostał kosę w bebechy. Gdyby nie przypadkowy przechodzień, poznęcałby się trochę nad gościem. Pokazałby mu, kto tu rządzi. Nie będzie mu żaden homoś łaził po ulicy […]
Profilerzy policyjni zawsze starają się znaleźć jeden wspólny motyw, dla którego seryjny zabójca popełnia swoje zbrodnie. Tworzą profil poszukiwanego przestępcy, aby pomóc policji w jego ujęciu. Ale jak powstrzymać szaleńca i psychopatę, dla którego katalizatorem zbrodni jest nienawiść dla inności i który nie cofnie się przed niczym w procesie „naprawiania świata”?…
Piotr Kościelny nie zwalnia tempa, dając swoim czytelnikom to na co zawsze czekają: krwawe zbrodnie, nagłe zwroty akcji i bohaterów, których w prawdziwym życiu nie chcieliby spotkać w ciemnej alejce z daleka od domu…